M. Truban označil nahrávku Gorila za jeden z najdôležitejších dôkazov korupčného paktu v novodobej histórii Slovenska. „Vlády sa menia, politici prichádzajú a odchádzajú a Haščákov majetok rastie,“ komentoval kauzu M. Beblavý.

Myslí si, že je potrebné riešiť hlavne príčiny. Avizoval prípravu zákonov, ktoré majú obmedziť moc finančných skupín v zdravotníctve, ale aj v médiách. Predložiť by ich chcel v skrátenom legislatívnom konaní.


A. Hlina hovorí, že teraz je správna chvíľa, aby si Slováci zobrali krajinu späť a vrátili sa k odkazu novembra '89. „Urobili sme strašne veľa chýb, ale nerezignujme,“ vyzval.

Viaceré redakcie slovenských médií dostali mailom odkaz na zvukovú nahrávku, na ktorej má byť údajne zachytená kauza Gorila. Skupina Penta, ktorej spolumajiteľ J. Haščák má byť jedným z aktérov na nahrávke, už avizovala, že podá v tejto súvislosti trestné oznámenie.

Penta autenticitu nahrávky spochybňuje. Spis Gorila má zachytávať rozhovor medzi J. Haščákom a politikmi o províziách v štátnych obchodoch v rokoch 2005 a 2006.

Nahrávku Gorily našla polícia v decembri 2018 v dome podnikateľa Mariana Kočnera. Jej autenticitu potvrdil pre viaceré médiá odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Lukáš Kyselica.