Od pondelka 10. januára už nebude platiť nočný zákaz vychádzania. V platnosti však ostávajú všetky doterajšie opatrenia, ktoré sa týkajú obchodov, prevádzok služieb, hotelových zariadení, lyžiarskych stredísk či cestovania v diaľkových linkách. Núdzový stav a zákaz zhromažďovania nad šesť osôb v platnosti zostávajú. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Esenciálne obchody v režime základ

Vstup do obchodov, prevádzok služieb či reštaurácií sa bude naďalej riadiť vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

MIK 20 Marseilles - Na snímke letecký personál v ochrannom odeve kontroluje batožinu ľudí evakuovaných z čínskeho mesta Wu-chan po pristáti v Marseilles, vo Franúzsku 2. februára 2020. FOTO TASR/AP
 

In this Sunday, Feb. 2, 2020, photo, a worker wearing a protective suit checks the luggage of an evacuee from Wuhan, China, after their evacuation flight landed at an airport in Marseilles, France. China sent medical workers and equipment Monday to its just-completed, 1,000-bed hospital for treatin
Neprehliadnite

Vo Francúzsku objavili nový variant koronavírusu, má viac mutácií ako omikron

"Esenciálne obchody budú fungovať v režime základ. Neesenciálne obchody, služby a reštaurácie budú otvorené len pre osoby plne zaočkované, alebo ak za posledných šesť mesiacov prekonali ochorenie COVID-19," uviedla Eliášová. Ide o režim OP.

OTP režim v rýchlikoch a autobusoch

V režime OP, ako doteraz, budú na základe aktuálne platných vyhlášok ÚVZ SR fungovať hotely (vrátane povinnosti negatívneho testu), lyžiarske strediská či bohoslužby. Režim OTP bude stále platiť v rýchlikoch, IC vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.

Výuka na trenažéri PMLV 4 LV. -  prof  Aspazija Sofijanová.
Neprehliadnite

Najnovšie štúdie potvrdili, že omikron je pre pľúca menej nebezpečný

Od pondelka sa tiež otvárajú základné a stredné školy, v ktorých však budú platiť prísne protiepidemické opatrenia. "Rúška budú povinné už od prvého ročníka základných škôl a rodičom sa dôrazne odporúča, aby svoje deti otestovali ešte pred nástupom do školy a tieto testy opakovali dvakrát týždenne," doplnila Eliášová. Režim na školách sa bude riadiť školským semaforom.

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) prichádza na rokovanie 45. schôdze vlády SR v Bratislave 8. decembra 2021. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Žiaci sa vrátia do škôl v plánovanom termíne, opäť začne platiť semafor a rúška budú povinné

Aj po 9. januári ostáva v platnosti núdzový stav, ktorý na 90 dní vyhlásila vláda SR. Neruší sa ani zákaz zhromažďovania nad šesť osôb, okrem členov spoločnej domácnosti.