Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) si myslí, že tento školský rok online maturitné skúšky nebudú. Dôvodom je pandémia nového koronavírusu. To, že by sa maturity mohli uskutočniť online v roku 2022, uviedol šéf rezortu školstva ešte na jeseň 2020.

Pandémia limitovala, tvrdí Gröhling

„Hlavne z dôvodu nového koronavírusu nie je možné nejakým spôsobom predpripraviť niektoré veci,“ povedal.

Druhou vecou je podľa neho technické zabezpečenie. Ako tvrdí, aj z dôvodu pandémie nie je možné ísť takým rýchlym spôsobom, ako predpokladali.

Podľa ministra školstva finančné prostriedky, ktoré smerovali do digitalizácie, neboli dostatočné. Ako tvrdí, potrebné sú omnoho výraznejšie financie, ak chcú každému študentovi, respektíve i učiteľovi zabezpečiť pripojenie, komponenty či počítače.

„To, čo nás brzdí, sú zákutia verejného obstarávania,“ dodal Gröhling.

Obavy maturantov

Odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre TASR uviedol, že v školskom roku 2021/2022 sa bude štúdium v stredných školách ukončovať prezenčnou formou tak, ako to bolo v období pred nástupom pandémie ochorenia Covid-19.

Niektorí maturanti sa obávajú, ako zvládnu maturitné skúšky. Pripomínajú, že terajší maturanti sú obzvlášť v náročnej pozícii, keďže strávili skoro polovicu stredoškolského štúdia doma.

ilustracia, stolicka, pavuk, pavucina
Neprehliadnite

Zamestnanec sa stal kráľom na napnutom trhu práce. Kam zmizli všetci ľudia?