Online hlasovanie Národnej rady (NR) SR pri predlžovaní núdzového stavu je naďalej súčasťou diskusie. Ak by sa našla dohoda s opozíciou, návrh by mohol prísť už na najbližšiu riadnu schôdzu parlamentu. Tá sa má začať 16. marca. Pre TASR to uviedol podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí). Predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Milan Vetrák (OĽaNO) avizoval ďalšie stretnutie pracovnej skupiny k novele rokovacieho poriadku a online hlasovaniu na stredu (24.2.)

Na snímke poslanci NR SR vľavo Juraj Šeliga a vpravo Jana Žitňanská (obaja Za ľudí) počas brífingu s novinármi po voľbe špeciálneho prokurátora 5. februára 2021 v Bratislave. Poslanci Národnej rady (NR) SR zvolili v piatok vo verejnej voľbe za špeciálneho prokurátora advokáta a exministra Daniela Lipšica. Zo 117 prítomných poslancov ho podporilo 79, proti bolo 12 a hlasovania sa zdržalo 26 poslancov. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Za ľudí podporí núdzový stav za určitých podmienok, SaS má ešte otázky

„Online hlasovanie v pléne o predĺžení núdzového stavu je stále predmetom diskusie, možno sa nám na tom podarí dohodnúť v stredu 24. februára, keď bude ďalšie zasadnutie pracovnej skupiny," uviedol Vetrák. Priblížil, že sa už dohodli na úprave umožňujúcej online rokovanie výborov, na zabezpečení audiovizuálnych verejne dostupných prenosov z ich rokovaní či na zabezpečení fungovania výborov zmenou pravidiel týkajúcich sa overovateľov.

Šeliga dodal, že zmena rokovacieho poriadku by mohla ísť do parlamentu v dvoch balíkoch. V stredu by podľa jeho slov už mali mať paragrafové znenie prvého návrhu a nasledovať majú rokovania s opozíciou.