Krakov vycúval z kandidatúry po výsledkoch nedeľňajšieho lokálneho referenda, v ktorom sa až 69,72 percenta obyvateľov tohto mesta vyjadrilo proti usporiadaniu zimných olympijských hier v regióne. Na referende sa podľa údajov Gazety zúčastnilo 35,96 percenta obyvateľov Krakova, kvóta potrebná na jeho platnosť bola 30 percnt.

Referendum o ZOH 2022 inicioval starosta Krakova Jacek Majchrowski. Poľské médiá zverejnili informáciu o tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční v najbližších hodinách. Tam by mali zástupcovia kandidatúry Krakova oficiálne informovať o konci svojho snaženia.

Prieskumy verejnej mienky, ktoré sa konali na celonárodnej vzorke, už dlhodobejšie napovedali, že Poliaci neboli naklonení myšlienke usporiadať ZOH v Krakove a jeho okolí. Poľský premiér Donald Tusk priznal, že organizovať referendum po podaní oficiálnej prihlášky bolo asi chybou vzhľadom na všetky kroky, ktoré sa už v tomto záujme vykonali.

Momentálne sa o právo usporiadať ZOH 2002 uchádzajú ešte štyria kandidáti - čínsky Peking, kazašské Almaty, ukrajinský Ľvov a nórske Oslo, ktoré však má problémy s vládnymi zárukami. Definitívne rozhodnutie o usporiadateľovi padne na zasadnutí MOV 31. júla 2015 v malajzijskom Kuala Lumpure.