Hnutie OĽaNO vyzvalo ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), aby okamžite odvolal celé vedenie štátnej spoločnosti MH Manažment a vymenoval namiesto neho čestných a odborných ľudí, ktorí nebudú podozriví z korupcie a nebudú obhajovať politických nominantov bývalej vlády. Predseda Výboru Národnej rady pre hospodárske záležitosti (NR) SR Peter Kremský (OĽaNO) bude zároveň iniciovať poslanecký prieskum v MH Manažmente a zvolá mimoriadne rokovanie výboru, na ktoré chce pozvať Sulíka.

Je načase, aby Richard Sulík prevzal politickú zodpovednosť za svojich nominantov vo všetkých štátnych podnikoch. Kontinuitu so Smerom-SD tu OĽaNO naozaj nebude trpieť," vyhlásil Kremský.

Štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Andrej Holák informuje o aktuálnom dianí na stavbe počas tlačovej konferencie k zrúteniu mosta pri Kurimanoch, okres Levoča,  v Poprade  3. novembra 2012. FOTO TASR – Oliver Ondráš
Neprehliadnite

R. Sulík odvolal obvineného A. Holáka z predstavenstva MH Manažmentu

Sulík v piatok odvolal z funkcie podpredsedu predstavenstva MH Manažmentu Andreja Holáka, ktorého zadržala vo štvrtok (17. 6.) Národná kriminálna agentúra (NAKA). OĽaNO však tvrdí, že Sulík sa k Andrejovi Holákovi vyjadril veľmi vyhýbavo. Hnutie víta, že Sulík ho odvolal. „Je však neospravedlniteľné, že ho obhajoval a držal vo funkcii takmer rok, a to napriek našim zisteniam a podozreniam z korupcie," doplnil Kremský.

Andreja Holáka zadržali vo štvrtok ráno, stíhaný je ako pomocník pri zločine machinácie vo verejnom obstarávaní z čias, keď bol podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie. OĽaNO okrem toho upozornilo, že Andrej Holák je bývalý štátny tajomník ministerstva dopravy za ministra Smeru-SD Jána Počiatka, bol podľa hnutia aj šéf služobného úradu za predchádzajúceho ministra dopravy Smeru-SD Ľubomíra Vážneho, pričom bol členom komisie, ktorá rozhodovala o „neslávnom" mýtnom tendri.

NAKA vo štvrtok uskutočnila akciu Mýtnik II, pričom obvinila šesť osôb z trestných činov legalizácie príjmu z trestnej činnosti, korupcie a machinácie pri verejnom obstarávaní i verejnej dražbe. Zadržala dve osoby, Andrej Holák bol vo štvrtok podvečer prepustený zo zadržania.