Presný termín snemu koaličného OĽANO zatiaľ známy nie je. Hovorilo sa o novembrovom termíne, vzhľadom na situáciu s pandémiou nového koronavírusu však hnutie nateraz vyhodnocuje možnosti jeho konania. ,,Aktuálne vyhodnocujeme legislatívno-technické možnosti konania snemu," uviedol pre TASR Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO. Dodal, že v súčasnosti preto nevie poskytnúť bližšie informácie.

Koncom leta pre TASR hnutie priblížilo, že v októbri by sa mal definitívne dotvoriť aj program snemu. Na otázku o programe hnutie nateraz neodpovedalo. Šéf hnutia a premiér Igor Matovič pred časom povedal, že ak to tak sľuboval po voľbách, tak snem by mohol byť verejný. Problém s tým nemá ani predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. Dodal, že rozhodnúť by malo predsedníctvo.

Igor Matovi? prŪhovor
Neprehliadnite

Preferencie OĽaNO padajú, no hnutie na zmeny nemyslí

Členmi predsedníctva hnutia sú okrem Šipoša a Matoviča minister financií Eduard Heger, minister obrany Jaroslav Naď, vedúci Úradu vlády SR Július Jakab, predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, europoslanec Peter Pollák, ministerka kultúry Natália Milanová a minister životného prostredia Ján Budaj.

Hnutie OĽANO malo naposledy snem v októbri 2019, kde si zvolili predsedu Igora Matoviča na ďalšie štyri roky. Podľa stanov hnutia sa snem koná minimálne raz za rok, ale predseda ho zvoláva aj vtedy, ak o to napríklad požiada aspoň tretina členov hnutia.

Viaceré politické strany už mali po parlamentných voľbách snemy, niektoré sa konali online. V novembri by mala mať snem aj novovzniknutá strana expremiéra Petra Pellegriniho Hlas - sociálna demokracia. Konať sa bude tiež zrejme online, v obmedzenom režime a s menším počtom delegátov, ako strana plánovala aj vzhľadom na pandémiu.