Skupina poslancov koaličného hnutia OĽANO v najbližších dňoch predstaví návrh uznesenia parlamentu, ktoré vyjadrí podporu a uznanie všetkým menšinám a komunitám žijúcim na Slovensku vrátane ľudí hlásiacich sa k LGBTI.

„V najbližších dňoch doručíme do podateľne parlamentu návrh uznesenia Národnej rady (NR) SR, ktorým sa prihlásime k hodnotám tolerancie, slobody a rovnosti pred zákonom,“ vyhlásil parlamentný poslanec a predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO).

Verí, že následne tieto hodnoty podporí aj plénum parlamentu. NR SR má o návrhu uznesenia na podporu menšín rokovať v septembri.

Na snímke sprievod za práva LGBTI ľudí Dúhový PRIDE Bratislava v sobotu 21. septembra 2013. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Väčšina lídrov EÚ podporila LGBTIQ komunitu po prijatí maďarského zákona

Skupina poslancov OĽANO tvrdí, že práva príslušníkov sexuálnych menšín na Slovensku nedosahujú štandard bežný vo viacerých krajinách Európskej únie a v niektorých oblastiach sú degradovaní.

„Ľuďom z LGBTI komunity legislatíva kladie rôzne prekážky v ich partnerskom a rodinnom živote," vyhlásili s tým, že súčasná vláda sa v programovom vyhlásení zaviazala k zlepšeniu legislatívy v oblasti majetkových práv, týkajúcej sa osôb žijúcich v spoločnej domácnosti.