Hnutie OĽaNO berie na vedomie demisiu ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), vníma aj pondelkové stanovisko strany Za ľudí. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v najbližších dňoch pozve Sulíka na rokovanie o ďalšom vývoji pri rekonštrukcii vlády. Informoval o tom hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

OĽaNO konštatuje, že aj strana Za ľudí je ochotná pokračovať v rokovania o ďalšom postupe. „Termíny, v ktorých premiér a predseda hnutia OĽaNO uskutoční rokovanie s predsedom strany SaS Richardom Sulíkom a predsedníčkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou, spresníme po dohode s uvedenými politikmi," priblížil Bystriansky.

Na snímke podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí) počas rokovania 18. schôdze parlamentu 2. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Šeliga je ochotný odísť z funkcie, Remišová vyzýva partnerov späť k rokovaniu

Sulík podal demisiu po tom, čo premiér v nedeľu (21. 3.) oznámil ochotu odísť z funkcie a pôsobiť ako člen vlády. Podmienkou bol odchod Sulíka z vlády, a taktiež odstúpenie Márie Kolíkovej i Juraja Šeligu (obaja Za ľudí) z funkcií, ako aj odchod šéfky zdravotníckeho výboru Jany Bittó Cigánikovej (SaS). OĽaNO zároveň chce, aby SaS hnutiu vrátila jeden ministerský post, ktorý strane po voľbách prenechalo. Predsedníctvo strany Za ľudí stojí za ministerkou spravodlivosti Kolíkovou a podpredsedom parlamentu Šeligom.

Matovičova vláda je v kríze, ktorá prepukla po nákupe vakcíny Sputnik V. Napätie v nej bolo dlhodobo. Zo súčasného kabinetu už odišli Marek Krajčí (OĽaNO) a Milan Krajniak (Sme rodina). Všetci členovia koalície hovoria, že by radi zachovali jej súčasné zloženie, predčasné voľby odmietajú. SaS a Za ľudí žiadajú rekonštrukciu vlády a zmenu na poste premiéra.