Zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktoré počas pandémie v minulosti požiadali Sociálnu poisťovňu o odklad poistného za január 2021, sa blíži odložená splatnosť tohto poistného. Poistné je potrebné zaplatiť piatka do 31. marca tohto roka. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Martin Kontúr.

Pri úhrade poistného za január 2021 je potrebné uviesť špecifický symbol v štandardnom tvare 012021. Následne úhradu vykonať na číslo účtu príslušnej pobočky, ktoré sú zverejnené na webovej stránke Sociálnej poisťovne. Potrebné je tiež použiť správny variabilný symbol.

„Sociálna poisťovňa v uplynulých dňoch SZČO a zamestnávateľom proaktívne posielala e-mailové správy, v ktorých ich upozornila na povinnosť uhradiť odložené platby poistného za január 2021 do 31. marca 2023," uviedla poisťovňa. Poisťovňa tiež pripomína, že v prípade, ak príslušné subjekty platbu odloženého poistného neuhradia, je zo zákona povinná im predpísať penále za dni omeškania a penále vymáhať.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) počas tlačovej konferencie na tému zmeny pre dlžníkov Sociálnej poisťovne vo forme generálneho pardonu v Bratislave 3. februára 2023. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Sociálna poisťovňa rozposiela správy o možnosti využitia generálneho pardonu