Odbyt Volkswagenu v Spojených štátoch sa v druhom štvrťroku ďalej znižoval. Medziročne klesol o 34,4 percenta na 78 281 vozidiel, uviedla firma v piatok na svojom webe. Na vine je pretrvávajúci nedostatok čipov a problémy so zásobovacími reťazcami, ktoré brzdia výrobu.

Výrazný pokles predaja zaznamenal Volkswagen takmer pri všetkých modeloch. Opäť sa prepadli aj predaje mestských športovo-úžitkových vozidiel Atlas a Tiguan, ktoré sú u amerických zákazníkov dlhodobo veľmi obľúbené.

Celý polrok bol rovnako slabý ako druhý štvrťrok. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesol predaj za prvých šesť mesiacov roka zhruba o 32 percent na 143 279 vozidiel.

Podobne ako Volkswagenu sa na americkom trhu z rovnakých dôvodov nedarí ani konkurenčnej automobilke BMW. Výrobca luxusných vozidiel zaznamenal v štvrtom kvartáli pokles predaja o 18,3 percenta. Horšie sa predávali najmä limuzíny.

Menej vozidiel predávajú aj domáce firmy. Najväčší americký výrobca vozidiel General Motors vykázal v druhom štvrťroku pokles predaja o 15 percent na 582 401 vozidiel.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke hostia panelovej diskusie o výzvach elektromobility, ktorá sa konala vo fabrike Volkswagen Slovakia v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Moderátor: Martin Jesný (vpravo) Hostia (z ľava): Peter Ševce, doc. Ľuboš Magdolen, Dr. Oliver Grünberg, René Fusek.
Neprehliadnite

Šéf bratislavského Volkswagenu: Potrvá mesiace, kým sa situácia v automotive stabilizuje