Členovia odborového zväzu zamestnancov juhokórejskej automobilky Hyundai Motor v Južnej Kórei schválili dohodu o zvýšení miezd. Informovala o tom agentúra Reuters.

Dohoda odvrátila hrozbu štrajku a výpadkov vo výrobe. Južná Kórea je hlavnou výrobnou základňou spoločnosti Hyundai.

Zástupcovia odborového zväzu dohodu s automobilkou dohodli minulý týždeň. Dohoda zahŕňa zvýšenie základnej mesačnej mzdy aj vyplatenie jednorazovej odmeny. Podľa firmy by sa celoročná mzda každého zamestnanca v Južnej Kórei mala v porovnaní s minulým rokom zvýšiť zhruba o 12 percent.

Odborový zväz, ktorý má vyše 44-tisíc členov, oznámil, že v prospech dohody sa pri hlasovaní vyslovilo 58,8 percenta členov. Minulý mesiac si členovia zväzu odhlasovali prípadné vstúpenie do štrajku s cieľom presadiť mzdové požiadavky.

Spoločnosť Hyundai tvorí so sesterskou firmou Kia podľa objemu predaja tretieho najväčšieho výrobcu automobilov na svete za automobilkami Toyota a Volkswagen.

Ďalšie dôležité správy

PK 21 archív Centennial - Na archívnej snímke z 20. decembra 2020 logo automobilky Hyundai visí pri predajni v meste Centennial v americkom štáte Colorado. Juhokórejská skupina Hyundai Motor Group v stredu 18. mája 2022 oznámila, že plánuje investovať celkovo 21 biliónov wonov (15,75 miliardy eur) do roku 2030 do rozšírenia výroby elektrických vozidiel (EV) v Južnej Kórei. FOTO TASR/AP

FILE - The company logo hangs over a long row of cars at a Hyundai dealership Sunday, Dec. 20, 2020, in Centen
Neprehliadnite

Automobilka Hyundai dosiahla mzdovú dohodu s odbormi v Južnej Kórei