Po očkovaní proti koronavírusovému ochoreniu Covid-19 zomrela v ukrajinskej Odeskej oblasti vojačka, informovala v stredu agentúra UNIAN. Podľa nej vojačku zaočkovali 21. marca, zomrela 23. marca. Značku očkovacej látky úrady neuviedli.

Ako uviedlo tlačové oddelenie regionálnej správy Odeskej oblasti, v utorok približne o 17.20 h miestneho času vojačka na ulici v obci Čornomorske omdlela a zomrela pred príchodom sanitky privolanej okoloidúcimi.

„Štátna polícia a ozbrojené sily začali vyšetrovanie. Všetky potrebné vyšetrovania sa uskutočnia 24. marca. Príčina smrti bude oznámená čo najskôr," uviedla regionálna správa. Potvrdila skutočnosť, že žena bola zaočkovaná proti koronavírusu spolu s ďalšími príslušníkmi vojenskej jednotky.

WA 2 Skopje - Zdravotná sestra pripravuje vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od spoločností Pfizer-BioNTech počas spustenia vakcinačnej kampane na klinike infekčných chorôb v Skopje v stredu 17. februára 2021. Severné Macedónsko začalo v stredu očkovať proti koronavírusu prvou dávkou vakcín od spoločností Pfizer/BioNTech, ktoré tejto balkánskej krajine darovalo cez víkend susedné Srbsko. FOTO TASR/AP 


A nurse prepares a Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine on the first day of the vaccination campaig
Neprehliadnite

Hongkong a Macao pozastavili očkovanie vakcínou od Pfizeru

V ten deň rovnaký mobilný očkovací tím Covid-19 zaočkoval 120 ľudí. Všetci ostatní ľudia sa majú dobre. Bohužiaľ, obeť trpela chronickými chorobami," dodala regionálna správa. Podľa armádnych lekárov mala vojačka odísť na vojenskú misiu do zóny Operácie spoločných síl (OOS) v Donbase, preto bola zaočkovaná.

„Vedúci lekár vojenského útvaru, kde slúžila, uviedol, že ráno 23. marca nedošlo k žiadnym sťažnostiam na zdravie obete. V anamnéze sa uvádza, že trpela hypertenziou. Súdnolekárske vyšetrenie je naplánované na 24. marca. Jeho výsledky budú oznámené neskôr," uvádza sa vo vyhlásení veliteľstva armádneho lekárskeho zboru.