Takáčovec Matej Zeman, obvinený v kauze manipulovania svedeckých výpovedí, požiadal Chorvátsko o politický azyl. Uviedol to v rozhovore pre televíziu TA3. Tvrdí, že od 13. augusta bol zaradený do azylového procesu, a preto nemôže vycestovať späť na Slovensko.

„Na základe politického tlaku na moju osobu, moju rodinu a z obavy o svoj život som sa rozhodol požiadať Chorvátsku republiku o politický azyl,“ zdôraznil M. Zeman (na snímke na pojednávaní ŠTS s Dušanom Kováčikom) s tým, že prostredníctvom svojej advokátky opätovne požiadal o výsluch cez telemost.

M. Zeman je jedným z trojice obvinených svedkov v mediálne známych policajných kauzách. Po ňom a po podnikateľovi Petrovi „Tigrovi“ Petrovovi vyhlásili pátranie. Csabu Dömötöra v tomto prípade odsúdili na základe jeho dohody s prokurátorom za krivú výpoveď na 32 mesiacov podmienečne s odkladom na päť rokov.

Zemana jeho okolie údajne prezýva „Zemák“. Toto nárečové slovo prenesené do východoslovenského dialektu ako „Bandurka“ použil vyšetrovateľ Ján Čurilla v medializovanej SMS správe, ktorá vyvolala kontroverzie a mala označovať práve Zemana. 

Súdne pojednávanie s bývalým šéfom úradu Špeciálnej prokuratúry Dušanom Kováčikom na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Na snímke je Dušan Kováčík.
Neprehliadnite

Predsa len krivé navádzanie kajúcnikov? Troch sa vybrala zatknúť policajná inšpekčná služba