Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) uzavrel s dvojicou obvinených Štefanom P. a Pavlom B. z kauzy Mýtnik dohody o vine a treste.

Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová. Upozornil na to portál Aktuality.sk.

Obvinení z korupcie

„S dvoma obvinenými osobami z pôvodnej kauzy Mýtnik boli uzatvorené v januári 2022 dohody o vine a treste, ktoré boli predložené Špecializovanému trestnému súdu," spresnila s tým, že obvinenia sa týkajú korupčnej trestnej činnosti. O Štefanovi P. by mal rozhodovať Špecializovaný trestný súd v Pezinku 2. marca.

ÚŠP má na stole aj návrh vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry na podanie obžaloby na ďalších šiestich obvinených v kauze Mýtnik. V tomto prípade ide o päť skutkov ekonomického a korupčného charakteru.

Známe mená

V rámci kauzy Mýtnik obvinili okrem iných podnikateľa Jozefa Brhela jeho syna Jozefa Brhela mladšieho. Uskutočnilo sa viacero zásahov, vlani v lete zadržali bývalú prezidentku Finančnej správy Lenku Wittenbergerová, ktorá sa mala priznať a 4. augusta 2021 ju prepustili z cely predbežného zadržania.

Obvineniam čelí tiež bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc, podnikateľ Miroslav Výboh, na ktorého vydali medzinárodný aj európsky zatykač, či bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze.

Ďalšie dôležité správy

Jozef Brhel
Neprehliadnite

Kauza Mýtnik: NAKA obvinila aj syna podnikateľa Jozefa Brhela