Finančník Martin Kvietik, riaditeľka Slovenského pozemkového fondu (SPF) Gabriela Bartošová a ďalších päť obvinených budú stíhaní väzobne.

Gabriela Bartošová Slovenský pozemkový fond
Neprehliadnite

Tvrdenia kajúcnikov sú v príkrom rozpore s pôsobením G. Bartošovej na SPF, tvrdí pozemkový fond

Rozhodol o tom v sobotu večer Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Mediá o tom informoval prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

„Sudkyňa pre prípravné konanie ŠTS rozhodla tak, že uznala dôvodnosť trestného stíhania všetkých obvinených a súčasne všetkých obvinených vzala do kolúznej väzby. Dôvod preventívnej väzby neuznala ani u jedného z obvinených, a preto som podal sťažnosť na Najvyšší súd (NS) SR, ktorý o veci následne rozhodne,“ uviedol prokurátor.

Dušan Ivan, advokát Martina Kvietika. pre TASR potvrdil, že voči rozhodnutiu ŠTS podali sťažnosť. Rozhodovať o nej bude NS SR.

NAKA zadržala v stredu (19. 5.) osem osôb pre korupčnú trestnú činnosť súvisiacu s SPF, sedem z nich obvinila. Išlo o policajné akcie s krycími názvami Latifundista a Feudál. Osoby sú obvinené z trestných činov založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku, podplácania a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Portál aktuality.sk informoval, že Gabriela Bartošová sa podľa slov jej právneho zástupcu Michala Miškoviča mala vzdať funkcie riaditeľky SPF.