Lekári v Nepále varovali, že krajina čelí podobnej ničivej vlne ochorenia Covid-19 ako susedná India, pričom pohraničné okresy už hlásia alarmujúci nárast prípadov a nedostatku nemocničných lôžok a kyslíka. Situácia v niektorých oblastiach krajiny sa už vymkla spod kontroly.

Na väčšine územia Nepálu začal 29. apríla platiť 15-dňový lockdown, ktorý tamojšie úrady zaviedli pre narastajúcich počet prípadov nákazy koronavírusom. Zatvorené sú podniky či trhy a obmedzená je aj cestná premávka. Lockdown zaviedli vo väčšine veľkých miest a obcí v krajine.

WA 40 archív Everest - Na archívnej snímke z 27. mája 2020 čínski výskumníci smerujú na vrchol najvyššej hory sveta Mount Everest v Himalájach. Čína a Nepál spoločne ohlásili novonameranú výšku najvyššej hory sveta Mount Everest, ktorá predstavuje 8848,86 metra. Oznámil to čínsky minister zahraničných vecí Wang-I, informovala agentúra DPA. Nová výška Mount Everestu, nachádzajúceho sa v Himalájach v nepálsko-čínskom pohraničí, je založená na meraniach oboch krajín. Nepál vyslal svojich výskumníko
Neprehliadnite

Koronavírus dosiahol aj na najvyššiu horu sveta, nakazil sa horolezec

V hlavnom meste Káthmandu a okolitých oblastiach zriadili kontrolné stanovištia pre chodcov či vodičov. Otvorené zostali len obchody ponúkajúce tovar každodennej spotreby.

Doteraz hlásil Nepál 323 187 prípadov a 3 279 úmrtí na Covid-19, prípady však stúpajú závratnou rýchlosťou. Vrchol v októbri bol 5 743 prípadov za jediný deň, v nedeľu však v krajine zaznamenali rekordných 7 137 nových prípadov. Pred mesiacom to bolo približne 150 pozitívnych prípadov za deň.