Výrobca elektromobilov začal Model 3 vyrábaný v šanghajskom závode Gigafactory 3 na trh dodávať v decembri. Od budúceho roka ho plánuje predávať v Japonsku a Hongkongu. Podľa zdrojov agentúry Bloomberg, Tesla počíta s jeho vývozom tiež do Singapuru, Austrálie a na Nový Zéland. Vozidlá určené na export sa majú začať vyrábať v poslednom štvrťroku. Americká spoločnosť rozširuje svoju výrobnú kapacitu v Číne, kde chce montovať i športovo-úžitkové vozidlo (SUV) Model Y. Tesla má tento rok v Šanghaji vyrobiť 150 tisíc sedanov Model 3. Minulý mesiac v Číne predala 11 800 vozidiel.

KK1 Fremont - Na snímke továreň automobilky Tesla 12. mája 2020 v americkom Fremonte. Generálny riaditeľ americkej spoločnosti Tesla Elon Musk je majstrom v porušovaní nariadení zdržiavať sa doma, ktoré majú zastaviť šírenie nového koronavírusu, a vyslúžil si za toto správanie podporu aj kritiku na sociálnych sieťach. Medzi podporovateľmi Muska je aj prezident USA Donald Trump. Ten v utorok na Twitteri napísal, že továreň automobilky Tesla v oblasti Sanfranciského zálivu by mala dostať povolenie
Neprehliadnite

Šok pre investorov, Tesla se nedostala do akciového indexu S&P 500

Hlavný závod sa nachádza v americkom meste Fremont v štáte Kalifornia. Zamestnáva vyše 10 tisíc ľudí. Rozkladá sa na ploche 51 hektárov, ale potrebám rýchlo rastúcej spoločnosti už nestačí. Tesla musela pri závode vybudovať dva improvizované prístrešky. Spoločnosť teraz buduje neďaleko Berlína svoju prvú továreň v Európe. Závod označovaný ako Gigafactory 4 by mal začať vyrábať v roku 2021 a ročne by ho malo opustiť okolo 500 tisíc áut. Firma tam chce vyrábať Model Y, Model 3 a tiež pohonné systémy a batérie.