K rozhovoru malo dôjsť v decembri 2019, pár dní predtým, než bolo nahrané video M. Šuligu a Milana Reichela, ktorý má blízko k popradskému podsvetiu.

Nové video sa začína písaným textom, ktorý má poukazovať na to, že A. Kiska sa k pozemkom dostal cez bieleho koňa podvodom, a že o tom vopred vedel. Autor videa tvrdí, že exprezident si v roku 1999 bol predmetný pozemok zubára Jána Franca z Popradu pozrieť ešte v máji. K vydržaniu (osvedčeniu) pozemkov firmou Agras ale malo dôjsť až na ďalší mesiac. A. Kiska sa tak o pozemky zaujímal ešte pred ich odcudzením.

V priebehu júla tak malo podľa videa dôjsť k prevodu pozemku na bieleho koňa Júliusa Sirotského, ktorý sa jeho majiteľom na dva dni reálne podľa katastra stal. Po dvoch dňoch mal pozemok kúpiť A. Kiska.

Video upozorňuje, že A. Kiska v tom čase kúpil aj ďalšie pozemky, označuje ho teda za pozemkového mafiána.

A. Kiska dlhodobo tvrdí, že pozemky od firmy Stavrea, ktorá patrila M. Šuligovi, kúpil na základe inzerátu v dennej tlači. Súd, ktorý vo veci na jeseň 2018 prebehol uznal, ze A. Kiska pozemky kupoval v dobrej viere, že nie sú zaťažené nijakou ťarchou. Zároveň ale súd prikázal vrátiť pozemky J. Francovi.

Bývalý prezident a líder strany Za ľudí A. Kiska tvrdí, že za videom je vysokopostavený člen strany Smer. V tejto veci podal aj trestné oznámenie.

Aktualizované o 16:10:

Kiska: Je to antikampaň

Predseda mimoparlamentnej strany Za ľudí, exprezident Andrej Kiska, označil druhé video, ktoré v stredu zverejnil anonym, za antikampaň. Vyhlásil, že podľa jeho informácií je za ňu zodpovedný poslanec Národnej rady SR za stranu Smer-SD. Uviedol to na tlačovej konferencii.

„Keď ma polícia vyzve, poskytnem plnú súčinnosť pri obhajovaní tejto špinavosti,“ povedal. Očakáva, že „špinavá kampaň“ bude pokračovať.

V prvom videu z minulého týždňa M. Šuliga tvrdí, že A. Kiska vedel, že sa mu predáva nezákonne vydržaný pozemok a že mu „držal stranu“. Na zázname vystupuje aj Milan Reichel spájaný s popradským podsvetím.

A. Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018. Vo svojom zdôvodnení rozsudku sudca Miroslav Radačovský uviedol, že A. Kiska nadobúdal pozemok v dobrej viere a nemohol vedieť, že bol získaný nezákonne.

A. Kiska v súvislosti s prvým videom podal trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie na prokuratúre v Poprade. Označil ho za zinscenované. Podľa jeho informácií za ním stojí človek blízky strane Smer-SD.


Objavilo sa nové video proti Kiskovi. Je za ním poslanec Smeru, reaguje