Poslankyňa Petra Krištúfková z hnutia Sme rodina chce na najbližšej schôdzi parlamentu predložiť pozmeňujúci návrh, ktorým by sa opätovne zaviedla dotácia na stravu pre deti v materských a základných školách. Strana SaS však považuje obedy zadarmo za nezmysel.

Podľa liberálov ich možno vnímať ako „plošné rozhadzovanie peňazí pre všetkých“. Prostredníctvom sociálnej siete objasnili, že pomoc s obedmi pre deti nepotrebujú všetci rodičia.

Podľa nich je nutná cielená pomoc tým, ktorí to potrebujú najviac.

„Ak sú financie navyše, poďme sa rozprávať o ďalších skupinách ohrozených chudobou - napríklad rodiny jedného rodiča. Kvalita obedov dnes klesá s rastúcimi cenami surovín. Obedy zadarmo tento problém nevyriešia, skôr naopak,“ uviedla strana SaS, ktorá vyzýva, aby sa v prípade obedov zadarmo myslelo najmä na najzraniteľnejšie skupiny detí.

Liberáli považujú za potrebné zamerať sa na školské stravovacie zariadenia v regiónoch, ktoré nedokážu deťom zabezpečiť varenú stravu.

„Výsledkom obedov zadarmo je v mnohých prípadoch suchý rožok so salámou. To je problém, ktorý treba riešiť,“ zdôraznila SaS.

Ďalšie dôležité správy

Predseda strany Sloboda a solidarita Richard Sulík.
Neprehliadnite

Richard Sulík rešpektuje výsledky referenda, no vníma vôľu vyše milióna voličov