Ako informovala hovorkyňa LOG Property Viera Jurčiová, sklad bude určený pre osobné pneumatiky, nebudú tam skladovať žiadne chemikálie. Sklad nebude predstavovať žiadnu ekologickú záťaž.

„Z verejne dostupných informácií Slovenskej správy ciest vyplýva, že denne prejde obcou viac ako 3 500 automobilov, z toho takmer tritisíc sú osobné vozidlá a asi 600 nákladných automobilov. Uvedomujeme si, že doprava vo Visolajach bude zhustená a obcou po postavení skladu do dvoch rokov prejde denne asi sto našich kamiónov. Hľadáme však riešenia, aby sme odbremenili dopravu, rokujeme s Národnou diaľničnou spoločnosťou a vyvíjame aktivity, ktoré by mali odbremeniť dopravu v obci,“ skonštatovala V. Jurčiová.

Ako dodala, investor momentálne vlastní 100-tisíc štvorcových metrov plochy v priemyselnom parku a s výstavbou skladu môže začať prakticky okamžite. Zo strany zákazníka prišla požiadavka na rozšírenie plochy skladových priestorov, čo musí byť predmetom doplnku územného plánu.

„Celková investícia predstavuje 40 miliónov eur, výstavbou skladu vznikne 240 pracovných miest, investor má záujem zamestnať predovšetkým obyvateľov Visolají a okolitých obcí,“ doplnila hovorkyňa s tým, že po schválení doplnku územného plánu sú sklad schopní postaviť do 11 mesiacov.

Ako informoval starosta Visolají Vincenc Hrenák, výstavbou skladových priestorov získa obec ročne viac ako 50-tisíc eur na dani z nehnuteľnosti, ďalšie benefity v podobe finančnej podpory futbalového oddielu a dobrovoľného hasičského zboru sľúbila na stretnutí s občanmi spoločnosť LOG Property počas nasledujúcich dvoch rokov.

Starosta je presvedčený, že aj budúci vlastník objektu (Continental) bude s vedením obce spolupracovať.

Proti rozšíreniu územia priemyselného parku formou zmeny územného plánu sa postavil petičný výbor. Ten odovzdal vedeniu obce petíciu podpísanú nadpolovičným počtom obyvateľov obce.

Podľa V. Hrenáka sa obec petíciou zaoberala a v zmysle zákona bola nútená vyhlásiť miestne referendum, ktoré sa uskutoční v sobotu 15. júna. Oslovený bol na utorkovom verejnom stretnutí aj zástupcu petičného výboru, vyjadriť sa odmietol.