Majiteľ retailovej skupiny Michal Mička, ktorý vlastní skupinu C2H a prevádzkuje obchody s módou Pietro Filipi, vyjednáva s investormi, ktorí by dokázali značku zachrániť. Mička koncom minulého roka informoval veriteľov, že Pietro Filipi sa chystá vstúpiť do insolvencie. Spolu s obchodom s módou o prežitie bojuje aj sesterská značka Kara. O odevnú značku prejavil slovenský reťazec s pánskou módou Otto Berg, informoval o tom portál e15.cz.

„Podmienkou je vstup investora, ktorý podnik finančne posilní a zároveň sa s prenajímateľovi dohovorí na nových nájomných zmluvách, "uviedol Mička. Dodal, že rokovania s investormi prebiehajú, ale na bližšie podrobnosti je ešte skoro. Prevádzková riaditeľka  a konateľka spoločnosti Otto Berg a Ozeta Jana Pecsérke Kubranská informovala, že transakcie pred ich uzavretím nikdy nekomentujú.

Pietro Filipi
Neprehliadnite

Predajca odevov Pietro Filipi mieri do insolvencie, ďalší vývoj je v rukách banky

Z vyjadrení Mičku i informácii obchodných centier vyplýva, že slovenská firma nemá záujem o odkúpenie celej spoločnosti Pietro Filipi. Ide jej skôr o časť siete, čo predstavuje 21 obchodov.

Otto Berg prevádzkuje v Česku 11 a na Slovensku 22 predajní. Spoločnosť šije v továrni v Topoľčanoch, ktorá patrí sesterskej značke Ozeta.