Hnutie Sme rodina je v koalícii zbytočné asi ako nejaký nádor na krku. Vyhlásil to vicepremiér a predseda SaS Richard Sulík. Reagoval tak na to, že Sme rodina nepodporuje reformy tejto vlády. Poslanci za Sme rodina boli vo štvrtkovom hlasovaní proti väčšine návrhov súdnej mapy. Hlasovanie o reforme podľa Sulíka zároveň ukázalo „malosť" šéfky Za ľudí Veroniky Remišovej.

SaS z koalície neodíde

„Opätovne si verejne kladiem otázku, na čo je Sme rodina v koalícii, lebo je tu prakticky úplne zbytočná," vyhlásil na tlačovej konferencii Sulík. Kollár mal podľa neho „pračudesné" dôvody nepodporiť reformu. Jeho argumenty boli podľa Sulíka "prakticky nijaké". Zároveň uviedol, že SaS z koalície neodíde.

„Bohužiaľ, musím konštatovať, že dnes koalícia stratila zmysel v tejto veci na šesť mesiacov. Mária Kolíková po dlhých mesiacoch vyjednávania predložila do národnej rady súdnu mapu a tá z veľkej časti neprešla. Koalícia je o tom, že plníme náš spoločný program, ktorý sa volá programové vyhlásenie vlády, ale na toto akoby naši koaliční partneri zabudli," vyhlásil Sulík.

Remišová ukázala svoju malosť

Remišová má podľa Sulíka vo zvyku podporiť dobré veci a myslí si, že doteraz sa dalo so Za ľudí rátať. „Ale dnes večer zvíťazila malosť Veroniky Remišovej," skonštatoval šéf SaS.

Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová sa pýta, či má ešte koalícia zmysel. Poslanci za SaS sú podľa nej hlboko sklamaní hlasovaním niektorých koaličných poslancov. „Zdá sa, že osobné animozity vymenili za reformu," dodala.

Myslí si, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková dostatočne vysvetlila šíriace sa obavy a nepravdy. Zároveň sa poďakovala poslancom OĽaNO i nezaradeným poslancom Tomášovi Valáškovi a Miroslavovi Kollárovi za podporu.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková prichádza na rokovanie vlády SR v Bratislave v stredu 9. februára 2022. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Kolíková z funkcie neodchádza, reforma súdnej mapy má podľa nej ešte šancu