Nezaradený poslanec Národnej rady Miroslav Suja má zaplatiť 1 000 eur za to, že ešte v máji 2021 oblial pohárom vody v pléne NR SR ministra financií Igora Matoviča. Rozhodli o tom členovia Mandátového a imunitného výboru NR SR na stredajšom zasadnutí. 

Suja čelil aj konaniu za svoje výroky o poslancovi Jánovi Benčíkovi (SaS), keď ho označil za vraha. Výbor už dávnejšie rozhodol, že sa má Benčíkovi ospravedlniť. Tento bod bol zaradený v programe aktuálnej schôdze ešte v jej úvode.

Suja v pléne vystúpil, no Benčíka opätovne kritizoval a označoval ho za eštebáka. Šéfka výboru Anna Andrejuvová (OĽaNO) pre TASR uviedla, že nešlo o ospravedlnenie, preto výbor v stredu rozhodoval o pokute 1 000 eur. Uznesenie však členovia výboru neschválili, chýbal jeden hlas. Konanie v tejto veci tak podľa Andrejuvovej skončilo.

Benčík podal na Suju ešte jeden podnet za výroky v pléne, ktorými sa cíti dotknutý. Malo ísť podľa slov Andrejuvovej o rokovanie z decembra 2021, kde vo faktickej poznámke označil Suja Benčíka za „udavača a chudáka". Benčík namieta aj ďalšie výroky Suju. O tomto podnete informovala šéfka výboru členov. O tom, či sa začne disciplinárne konanie, majú rozhodnúť na ďalšej schôdzi výboru.

Ďalšie dôležité správy

Erik Tomáš a Michal Šipoš si úporiadne skočili
Neprehliadnite

Začal s tým Matovič? Zverejňovanie adries politikov je nesprávne, zhodli sa poslanci