Predseda Národnej rady Boris Kollár rázne odsudzuje vojenskú agresiu Ruskej federácie voči Ukrajine ako suverénnemu štátu. TASR o tom informovala hovorkyňa predsedu parlamentu Michaela Jurcová.

„Tento krok považuje za neprijateľný, neospravedlniteľný a bezprecedentný. Ide o hrubé porušenie medzinárodného práva a narušenie územnej celistvosti nášho suseda," uviedla hovorkyňa.

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok oznámil, že rozhodol o uskutočnení špeciálnej vojenskej operácie vo východnej časti Ukrajiny.

Ďalšie dôležité správy

JB 36 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin  počas stretnutia s ruským ministrom obrany Sergejom Šojguom (nie je na snímke) v Moskve 14. februára 2022. Časť ruských vojenských cvičení, ktoré sa v súčasnosti konajú v rôznych častiach krajiny na súši i na mori, ako i v Bielorusku, sa chýli ku koncu. Oznámil to v pondelok ruský minister obrany Sergej Šojgu, informovala agentúra Interfax. Ruská armáda spustila v uplynulých týždňoch niekoľko vojenských cvičení. Tieto manévre sa konajú v čase rastúc
Neprehliadnite

Rusko zaútočilo na Ukrajinu. Chce ju demilitarizovať a „denacifikovať"