Novým poradcom prezidentky Zuzany Čaputovej pre vnútornú politiku je Michal Novota, expert na politický marketing, stratégie a komunikáciu. Vyplýva to z informácií zverejnených na jej webovej stránke.

Ako približuje prezidentská kancelária, Novota sa venoval zahraničnej, komunálnej a sociálnej politike. Pracoval ako stratég v reklamnej agentúre, ale aj ako program officer a tréner v International Republican Institute či hovorca Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu. Písal a tvoril relácie pre magazín .týždeň. Je členom Brand Council v Superbrands Slovakia a členom European Association of Political Consultants.

Novota vyplnil voľnú pozíciu, ktorá vznikla po odchode Mariána Leška na jeseň minulého roka. V oblasti vnútornej politiky prezidentke radí aj Vladimír Talian.

Zbor svojich poradcov prezidentka nedávno posilnila aj o Ivana Mikloša, ktorý sa zameriava na oblasť ekonomickej politiky.

Ďalšie dôležité správy

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu ocenila 25 osobností spoločenského, kultúrneho a športového života, z toho šesť in memoriam. Štátne vyznamenania udelila aj tento rok v náhradnom termíne. Ceremoniál sa uskutočnil v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave. Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas príhovoru  8. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Prezidentka Zuzana Čaputová udelila štátne vyznamenania 25 osobnostiam