„Organizované skupiny, ktoré sme riešili, boli naprieč celým Slovenskom. Začínali sme v Bratislave, jedna z prvých vecí, ktoré sme riešili, boli skupiny okolo sýkorovcov,“ povedal s tým, že na toto sa postupne nabaľovali ďalšie prípady.

„Boli to skupiny na východnom Slovensku, na strednom Slovensku okolo Ivana a Karola Mella, ktorú si myslím, že sa nám takisto podarilo úspešne rozložiť, respektíve potlačiť ich aktivity,“ zdôraznil.

Výsledkom podľa nového policajného prezidenta je, že sa zamedzilo prípadom demonštrácie sily takýchto skupín na verejnosti, ako sú napríklad výbuchy, streľba, nájomné vraždy alebo platenie výpalného. M. Lučanský dodal, že si želá, aby polícia pod jeho vedením bola profesionálna a konala na základe zákonov a ústavy.

Nejasné majetky

Ministerka vnútra Denisa Saková v stredu pri Lučanského menovaní zdôraznila, že „keď sa iní báli, on čelil organizovanému zločinu,“ pričom vďaka jeho práci je napríklad Mikuláš Černák odsúdený na doživotie.

Opozícia od M. Lučanského, ktorý v polícii pôsobí od roku 1990, požaduje vyjasnenie majetkových pomerov. M. Lučanský má byť na čele polície, pokým nenadobudne účinnosť nový zákon, podľa ktorého sa šéf polície má vyberať výberovým konaním.