Oproti poslednému prieskumu Focusu stúpli Obyčajní ľudia Igora Matoviča o vyše štyri percentuálne body. Za nimi nasleduje PS/Spolu s 9,3 percentami. Za ľudí Andreja Kisku by získalo 8,2 percenta.

Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií, ktoré na objednávku koalície PS-Spolu zrealizovala agentúra Focus v dňoch 6. - 12. februára 2020.

Sme rodina by získalo 7,8 percenta, KDH 5,4 percenta a SaS 5,3 percenta. Do parlamentu by sa nedostala Dankova SNS so 4,4 percentami, Most-Híd (4,2 percenta), Dobrá voľba (4 percentá), Maďarská komunitná spolupatričnosť (3,9 percenta) a aj strana Vlasť, ktorú by volilo 3,2 percenta respondentov.

V prepočte na mandáty by Smer-SD získal v parlamente 33 kresiel, OĽaNO 25, ĽSNS 23 kresiel. Koalícia PS-Spolu by získala 18, Za ľudí 16 a Sme rodina 15 mandátov. KDH i SaS by zastupovalo v parlamente po desať poslancov.
Ostatné strany získali v prieskume menej ako jedno percento hlasov. Pol percenta by získala Demokratická strana, 0,4 percenta Slovenské hnutie obrody.

Pre stranu Socialisti.sk, rovnako pre Starostov a nezávislých kandidátov by sa rozhodlo 0,3 percenta voličov. Jednu desatinu percenta hlasov získali v prieskume subjekty Máme toho dosť!, Solidarita - Hnutie pracujúcej chudoby a 99 % - občiansky hlas.

V prieskume sa objavili aj strany Slovenská liga, Hlas ľudu, Hlas pravice, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku a Práca slovenského národa - s nulovým ziskom.

Na voľbách by sa z celkového počtu opýtaných nezúčastnilo 9,2 percenta respondentov, ďalších 7,7 percenta nevedelo odpovedať, či sa na voľbách zúčastní.


Nový prieskum potvrdil Matoviča ako lídra opozície. Danko by do parlamentu neprešiel