Kim Kardashianová sa vo štvrtok zúčastnila konferencie SuperReturn v Berlíne, aby tu predstavila svoj úplne prvý súkromný kapitálový fond. Investori boli na jej nápad tak zvedaví, že miestnosť počas prezentácie praskala vo švíkoch, píše agentúra Bloomberg.

Hviezda reality šou v roku 2022 oznámila, že spojí sily s Jayom Sammonsom z Carlyle Group a založí spoločnosť Skky Partners, ktorá sa bude zameriavať najmä na spotrebiteľské značky. Firma v rámci prezentácie pre investorov poukázala na Kardashianovej obrovskú popularitu na sociálnych sieťach a jej úspech pri propagovaní kozmetických a maloobchodných značiek.

Kardashianovej sa podarilo vybudovať miliardové firmy, akou je aj značka spodnej bielizne Skims. Tá v roku 2022 od investorov vyzbierala viac než tri miliardy dolárov. Sammons pracoval v spoločnosti Carlyle takmer 17 rokov. Otázky týkajúce sa stratégie Skky Partners tak investori smerovali väčšinou na neho. Kardashianovej sa skôr pýtali na jej kariéru influencerky či to, či svoje deti vozí do školy ona sama.

Podľa prezentácie pre investorov sa chce Skky Partners zamerať na desať až dvanásť investícií v oblasti médií či spotrebiteľského trhu, pričom každá z nich si bude vyžadovať kapitál vo výške od 100 do 500 miliónov dolárov. Spoločnosť od komandistov žiada minimálny záväzok vo výške 10 miliónov dolárov.

Ďalšie dôležité správy

Vision Pro, Apple
Neprehliadnite

Investori ukázali Applu vztýčený prst. Vadí im cena jeho novinky. Zákazníci sú optimistickejší