Článok bol aktualizovaný v celom rozsahu o 15.30:

Väčšina mala podľa slov Pellegriniho kontakt s nakazenou osobou. „Pacienti sú identifikovaní a nachádzajú sa v Bratislave,“uviedol. Komentoval tiež, že medzi novými prípadmi sa nachádza napríklad osoba či osoby, ktoré boli v USA.

P. Pellegrini pripomenul, že od štvrtka od 6.00 platí mimoriadna situácia. Zdôraznil, že netreba podliehať panike. Premiér tiež priblížil, že medzi šiestimi novými prípadmi sa nachádza muž, narodený v roku 1979, ktorý sa vrátil z Miami. Ďalej majú ochorenie COVID-19 dve ženy, ktoré sa nakazili od kolegyne v materskej škole. Nakazená je aj žena s prechodným pobytom v Bratislave, ktorá bola v priamom kontakte s nakazenou osobou v materskej škole.

Ďalšou je žena, ktorá bola v rakúskom Linzi. Nakazený je aj muž, narodený v roku 1977, ktorý bol v kontakte s priateľkou nakazenou novým koronavírusom. Niektorí pacienti majú kašeľ, zápal pľúc, zimnicu, bolesť na hrudníku či napríklad malátnosť.

Riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Renáta Vandriaková doplnila, že dvaja pacienti, ktorí sú hospitalizovaní v nemocnici na bratislavských Kramároch, sú na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS). Nie sú však na umelej pľúcnej ventilacii a ich stav je stabilizovaný.