Progresívne Slovensko - Spolu

1. Michal Šimečka - 81 735 hlasov (35 rokov)

Noví europoslanci: bývalý minister, ekológovia aj prvý Róm

Michal Šimečka Zdroj: TASR

Je podpredsedom hnutia Progresívne Slovensko a expertom na európsku a zahraničnú politiku. Pôsobil v Prahe, Oxforde a Bruseli. Pred vstupom do Progresívneho Slovenska na Slovensko bol poradcom českého ministra zahraničia a výskumným pracovníkom Ústavu medzinárodných vzťahov v Prahe. V roku 2018 ho pomáhal spoluzakladať, stal sa jeho podpredsedom. Doktorát získal v Oxforde vo Veľkej Británii, kde absolvoval aj magisterské štúdium. V Bruseli pracoval aj pre Borisa Zalu, pôsobil aj ako a externý výskumník v inštitúte CEPS. Začínal ako novinár v denníku SME a britských Financial Times.

2. Michal Wiezik - 29 998 (39 rokov)

Noví europoslanci: bývalý minister, ekológovia aj prvý Róm

Michal Wiezik Zdroj: Facebook / Michal Wiezik

Pôsobí ako ekológ, vedec a pedagóg na Katedre aplikovanej ekológie na Fakulte ekológie a environmentalistiky Technickej univerzity vo Zvolene. V Spolu spolupracuje na tvorbe programu pre zelenú krajinu. V roku 2018 pripravoval stratégiu pre ochranu lokality svetového prírodného dedičstva UNESCO Karpatské bukové pralesy. V súčasnosti sa podieľa na príprave konceptu prírodného turizmu na Slovensku. Hovorí po anglicky a nemecky, dohovorí sa po poľsky, španielsky a rusky.

3. Martin Hojsík - 27 549 hlasov(42 rokov)

Noví europoslanci: bývalý minister, ekológovia aj prvý Róm

Martin Hojsík Zdroj: Facebook / Martin Hojsík

Vyše 25 rokov je enviromentálnym aktivistom, venuje sa ochrane životného prostredia. Je členom predsedníctva Progresívneho Slovenska a expertom na životné prostredie. Environmentálnu agendu presadzoval v slovenskom parlamente, Európskom parlamente, či na pôde OSN. 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa