Získajte zbrojný preukaz pred sprísnením podmienok chystanou novelou zákona. Kurz trvá tri hodiny a stojí 39 eur, viac informácií nájdete na stránke. V posledných dňoch sa na Facebooku objavilo takéto promo Tactical Combat Academy (TCA), streleckej akadémie fungujúcej na Záhorí.

Majitelia TCA využívajú pri svojej kampani vyše rok trvajúcu diskusiu o novele zákona, ktorá by mala zabezpečiť väčšiu kontrolu nad strelnými zbraňami aj ich držiteľmi. Jedinou istou zmenou dnes totiž je, že nové zbrojné preukazy budú platiť päť rokov a nie desať, ako doteraz.

Ak si však človek stihne zbrojný preukaz vybaviť ešte pred tým, ako prejde novela zákona, rozhodujúci bude dátum platnosti na preukaze. Ak by teda novela začala platiť napríklad 1. januára 2020, všetky preukazy vydané po tomto dátume budú platiť len päť rokov.

Ak ho však človek stihne získať 31. decembra 2019, má preukaz na desať rokov. V snahe o prilákanie nových zákazníkov sa tak TCA snaží toto medziobdobie využiť.

Obyčajný marketing

V čom konkrétne by mali spočívať samotné „sprísnené podmienky“ na získanie zbrojného preukazu, uvedené v kampani na Facebooku, dnes nikto povedať nevie. Neoficiálne to priznal aj zástupca TCA,

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa