Ďalší migrant zahynul v poľskom pohraničnom regióne blízko hraníc s Bieloruskom, uviedla v piatok poľská pohraničná stráž. Informuje o tom agentúra DPA.

V piatok (24. 9.) v skorých ranných hodinách zastavili skupinu ľudí z Iraku 500 metrov od štátnych hraníc s východným susedom Poľska, uviedli na sociálnej sieti členovia poľskej pohraničnej stráže.

Predpokladá sa, že jeden z mužov zomrel na infarkt a snahy záchranárov o jeho oživenie neboli úspešné. Ďalšieho muža zo skupiny previezli do nemocnice po tom, čo mu vyšiel pozitívny test na koronavírus.

Informácie poskytnuté pohraničnou strážou nebolo možné nezávisle overiť, pretože Poľsko v pohraničnom regióne s Bieloruskom vyhlásilo výnimočný stav a novinári či predstavitelia humanitárnych organizácií do oblasti nemajú prístup, približuje DPA.

V pohraničnej oblasti na poľskej strane objavili telá troch ľudí už v nedeľu, oznámil poľský premiér Mateusz Morawiecki. Údajne sa pokúšali vstúpiť do Poľska nelegálne.

Vláda vo Varšave obviňuje bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že organizovane privádza utečencov z krízových oblastí k vonkajším hraniciam Európskej únie. Lukašenko koncom mája tohto roka uviedol, že Minsk v reakcii na sprísnené západné sankcie na Bielorusko už nebude brániť migrantom v cestovaní do EÚ.

Na snímke zľava slovenský premiér Eduard Heger a poľský premiér Mateusz Morawiecki počas tlačovej konferencie po spoločnom rokovaní na Úrade vlády Poľskej republiky 10. júna 2021 vo Varšave. Premiér Eduard Heger je na jednodňovej oficiálnej návšteve Poľska. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Poľsko chce pre migračnú krízu vyhlásiť výnimočný stav v regiónoch na hraniciach s Bieloruskom