„Al Baghdádí je mŕtvy,“ oznámil D. Trump pred novinármi počas vyhlásenia v Bielom dome. Vodca IS sa podľa slov amerického prezidenta odpálil za pomoci samovražednej vesty počas úteku pred príslušníkmi amerických špeciálnych jednotiek, pričom okrem seba usmrtil aj tri svoje deti.

„Bol to chorý a zvrátený muž a teraz je mŕtvy,“ dodal v tejto súvislosti šéf Bieleho domu s tým, že A. Baghdádí „zomrel ako pes a ako zbabelec“, píše agentúra AP.

„Jeho telo bolo znetvorené výbuchom. Okrem toho sa na neho aj zrútil tunel. Napriek tomu nám testy dali istú, okamžitú a absolútne pozitívnu identifikáciu (Baghdádího). Bol to on,“ uviedol D. Trump na margo vierohodnosti informácie o smrti vodcu extrémistickej skupiny, napísala AFP.

Šéf Bieleho domu tiež vyhlásil, že „zločinec, ktorý sa veľmi snažil zastrašovať ostatných, strávil svoje posledné chvíle v absolútnom strachu, panike a hrôze z amerických jednotiek, ktoré sa k nemu blížili“.

Americký prezident ďalej dodal, že pri špeciálnej operácii nezahynuli žiadni príslušníci amerických ozbrojených síl, píše agentúra AP.