Boj o parkovacie miesto museli pravidelne zvádzať aj miestni obyvatelia, majitelia nehnuteľností či podnikatelia, ktorí majú prevádzku v danej lokalite. Bratislavský magistrát sa rozhodol riešiť problematiku parkovacím systémom PAAS.

Od januára tohto roku začal systém platiť v prvých troch lokalitách – Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. V marci pribudla do systému oblasť Starý Ružinov – východ, v máji Starý Ružinov – západ a zóna 500 bytov. Koncom mája zaradili do PAAS aj zónu Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste. Najnovšie sa od polovice júna mestskou parkovacou politikou už musí riadiť aj zóna Nivy v lokalite Svätoplukova – Košická. V priebehu júla sa regulovanému parkovaciemu systému nevyhne ani ďalšia časť Ružinova, Ružová dolina. Ako sa daná zóna označuje, určujú zelené a modré tabule s týmito skratkami NM1, SM1, RU1, PE1 a RA1.
 

Znamená to, že ak chcete zaparkovať v týchto lokalitách (ak nájdete voľné miesto) ako rezident s trvalým pobytom, musíte si vybaviť rezidentskú kartu. Tá vyjde ročne na jedno vozidlo 39 eur. Za druhé auto v domácnosti sa cena šplhá na 150 eur a pre tretie auto v domácnosti je to 500 eur ročne.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa