Miera nezamestnanosti v Európskej únii v apríli podľa sezónne prepočítaných údajov zostala na šiestich percentách, kde bola aj vo februári a marci. Vo svojej správe to oznámil Eurostat.

Najnižšia nezamestnanosť bola v Českej republike a v Poľsku, kde zhodne predstavovala 2,7 percenta

V eurozóne aprílová nezamestnanosť klesla o desatinu percentuálneho bodu na 6,5 ​​percenta. Vlani v apríli bola miera nezamestnanosti v krajinách platiacich eurom 6,7 percenta, v celej EÚ potom 6,1 percenta.

Eurostat odhaduje, že v EÚ bolo v apríli bez práce 13,03 milióna ľudí, z toho 11,09 milióna v eurozóne. Oproti marcu sa počet nezamestnaných v EÚ znížil o 18-tisíc a v eurozóne o 33-tisíc. Oproti minuloročnému aprílu ľudí bez práce ubudlo v EÚ o 212-tisíc a v eurozóne o 203-tisíc.

Nezamestnanosť medzi mladými do 25 rokov veku v EÚ predstavovala 13,8 percenta a v eurozóne 13,9 percenta. V marci to bolo v EÚ aj eurozóne 14 percent. Prácu v EÚ nemalo celkom 2,76 milióna mladých, z toho v krajinách platiacich eurom 2,26 milióna.

Miera nezamestnanosti medzi ženami v apríli predstavovala 6,3 percenta, rovnako ako v marci. Medzi mužmi sa potom zvýšila na 5,8 percenta z 5,7 percenta v marci.

Ďalšie dôležité správy

Eroski Launches A Discount Initiative Of 1,000 Products For The Shopping Cart
Neprehliadnite

Centrálni bankári strašia infláciou. Skutočným problémom je však recesia a nezamestnanosť