Guvernér štátu New York Andrew Cuomo informoval, že väzni, ktorí už vyrábajú mydlo, sú týždenne schopní vyrobiť 100-tisíc balení gélu „NYS Clean“ s rôznym objemom, aby uspokojili dopyt po tejto momentálne nedostatkovej komodite na trhu.

„Je to vynikajúci produkt,“ povedal A. Cuomo v pondelok na tlačovej konferencii, kde ho na vlastných rukách otestoval. Konštatoval potom, že má príjemnú kvetinovú vôňu.

Výrobok, ktorý obsahuje 75 percent alkoholu, označil A. Cuomo za špičkový. Uviedol, že bude poskytovaný bezplatne vládnym úradom, školám, systému verejnej dopravy a väzeniam. Jeho výroba je súčasťou vládneho programu Corcraft, v ktorého rámci väzni vyrábajú desiatky produktov vrátane čistiacich prostriedkov, posteľnej bielizne a oblečenia.

Podobne ako v mnohých mestách sveta aj v New Yorku sa v dôsledku rastúceho počtu nakazených novým koronavírusom stali antibakteriálne gély veľmi vyhľadávaným tovarom, pričom s množiacimi sa správami o znižovaní skladových zásob stúpali ich predajné ceny.

Jeden z obchodov na Manhattane dostal dokonca minulý týždeň vysokú pokutu za neprimerané ceny na dezinfekčné gély na ruky, antibakteriálne utierky a čistiace prostriedky.