Aktualizované o 15:09

„Pripravili sme opatrenia, aby mestská hromadná doprava bola dostupnejšia,“ povedal Ivo Nesrovnal s tým, že na najbližšie mestské zastupiteľstvo chce predložiť návrhy, ktoré zvýhodnia určité skupiny cestujúcich.

Podľa návrhu I. Nesrovnala by mali v bratislavskej MHD po novom cestovať zdarma všetci dôchodcovia, nielen ľudia nad 70 rokov, ako je to momentálne. Dosiaľ dôchodcovia pod 70 rokov platili polovičné cestovné. „Chceme to zjednotiť a cestovanie zadarmo sa bude týkať všetkých seniorov,“ načrtol primátor.

Ďalší krok je smerom k rodinám, I. Nesrovnal navrhne, aby rodičovský sprievod detí do troch rokov mal takisto nárok na bezplatnú prepravu. Primátor zatiaľ nespresnil, či má ísť len o jedného prípadne aj oboch spolucestujúcich rodičov.

I. Nesrovnal zároveň avizuje bezplatnú prepravu pre vodičov na celý mesiac od začiatku výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Inšpirovaný aktuálne prebiehajúcim Európskym týždňom mobility chce motivovať opakovane vodičov, aby z áut prestúpili do MHD.

Primátor tvrdí, že finančné krytie na uvedené tri opatrenia v mestskom rozpočte je. Náklady odhadol v státisícoch eur. „Veľmi radi použijeme tie prostriedky na to, aby bratislavská MHD bola opäť atraktívnejšia,“ doplnil s tým, že cieľom je motivovať čo najviac ľudí využívať verejnú dopravu.