Aktivista, architekt a hudobník Matúš Vallo, ktorý si prieskum objednal, skončil štvrtý so 17,2 percentami. Starosta Vajnor Ján Mrva a bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika získali 23,5 percenta, respektíve 23,6 percenta. Kandidátka KDH Caroline Líšková, ktorá sa ako prvá prihovorila voličom z billboardov, by vo voľbách získala 4,8 percenta.

„S ohľadom na to, že nás ešte čaká niekoľkomesačná kampaň a vzhľadom k štatistickej chybe, ktorá je prirodzenou súčasťou každého prieskumu, možno konštatovať relatívne vyrovnané šance v boji o primátorskú stoličku medzi pánmi Nesrovnalom, Mikom, Mrvom a Vallom," komentoval výsledky Martin Slosiarik.

Focus meral aj poznateľnosť kandidátov, v ktorej okrem Caroliny Líškovej najhoršie skončil Matúš Vallo. Podľa M. Slosiarika má preto potenciál, aby mu preferencie ešte narástli.

Kým podľa decembrového prieskumu Focusu jeho meno poznalo niečo vyše 13 percent Bratislavčanov, v novom prieskume to bolo o 50 percent viac. Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú zverejnil volebný tím M. Valla.

Prieskum robili na reprezentatívnej vzorke 1012 respondentov. Odpovedali na otázku: „V novembri tento rok budú ďalšie komunálne voľby a v Bratislave sa opäť bude voliť primátor. Ak by sa tieto voľby konali už túto sobotu a kandidovali by nasledovní kandidáti a kandidátky, komu z nich by ste dali svoj hlas?“