Predseda parlamentu Boris Kollár odmieta komentovať výsledok koaličnej krízy. Spor podľa neho vznikol medzi Sulíkom a Matovičom a do tohto konfliktu nie je ochotný vstupovať.

„Nebudem kádrovať ani Sulíka, ani Matoviča,“ vyjadril sa Kollár v relácii Braňo Závodský Naživo.

Neskôr uviedol, že si uvedomuje, že vzťah spomínaných dvoch ministrov nebol komfortný, aj to, že Sulíkovi pravdepodobne pretiekol pohár trpezlivosti. Podľa neho je však nutné myslieť aj na to, čo týmto krokom spôsobil ďalej.

„Vláda síce nespadla, ale otázka je, či tá vláda bude funkčná,“ doplnil.

Problémy s platením energií

Kollár vyzval poslancov, aby sa namiesto šarvátok pozerali na problémy, ktoré trápia bežných Slovákov. Pripomenul, že bude veľa ľudí ohrozených energetickou chudobou.

„Budeme potrebovať tieto vrstvy obyvateľstva zachytiť a budeme im musieť posielať napríklad nejaké energetické šeky. Budeme musieť jednoducho prijať veľmi veľa zákonov, aby sme tie rodiny podržali a aby prežili túto krízu,“ uviedol Kollár.

Ľudia budú mať podľa Kollára po prvom januári obrovské problémy s platením energií.

Aquaparky aj výrobné podniky

Predseda Sme rodina zároveň dodal, že v prípade, že nedôjde k okamžitému riešeniu situácie, nespustí lyžiarske stredisko.

„Ja vám napríklad poviem, že ja nespustím lyžiarske stredisko, lebo nie som schopný zaplatiť elektrickú energiu. Na to skrachujú všetky hotely, ktoré sú tam a všetci, čo si pobrali úvery tam tiež žiaľ skončia. A to nebudem len ja, to bude naprieč všetkými strediskami na Slovensku. A takto budú padať aj aquaparky, výrobné podniky a mnohé ďalšie. Takže, ak nevyriešime túto situáciu, zbytočne budeme riešiť výhradne domácnosti, lebo tí ľudia nebudú mať kam chodiť do roboty,“ vyčerpávajúco zosumarizoval aktuálnu situáciu predseda parlamentu.

Zároveň objasnil, že práve z tohto dôvodu sa nebudú hrať hry „kto a ktoré ministerstvo si ukradne“. Podľa Kollára je nutné dosadiť odborníkov, ktorí budú schopní situáciu okamžite riešiť.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke je TK SME-RODINA , Boris Kollár k výstavbe nájomných bytov.
Neprehliadnite

Sme rodina chce prístupnejšie predčasné voľby. Súčasnú vládu novinka v ústave nemusí ovplyvniť