Cestovné obmedzenia pre lety prinútili niektoré aerolinky expandovať do vnústroštátnych spojení, ktorým nedávali predtým veľkú šancu. Príkladom sú predovšetkým spoločnosti Wizz Air a Ryanair. Informoval o tom portál Zdopravy.cz.

Obe aerolínie oznámili v posledných dňoch ďalšiu expanziu vnútroštátnych letov v Taliansku, Ryanair dodatočne aj v Španielsku. Dôvod je jednoduchý: v rámci jednej krajiny nie sú obmedzenia pre cestovanie kvôli pandémiu tak veľké ako pri medzinárodných spojoch.

Ryanair
Neprehliadnite

Ryanair prehral na európskom súde spor o štátnu pomoc aerolinkám

 

Ryanair už skôr oznámil štart niektorých ďalších talianskych vnútroštátnych liniek, tento týždeň prišiel s ďalšou expanziou. Írsky dopravca ponúkne v Taliansku najviac vnútroštátnych letov v histórii, celkovo bude pôsobiť na 28 letiskách. Ponúkne celkom 100 vnútroštátnych liniek, čo je o 65 percent viac ako v minuloročnej letnej sezóne. 

K podobnej expanziu pristúpil Ryanair aj v Španielsku. Ponuka vnútroštátneho spojenie tento rok stúpne v porovnaní s vlaňajším letným letovým poriadkom o 40 percent na 800 letov týždenne, celkovo pôjde o 70 liniek na 21 letísk. V tomto týždni oznámil Ryanair deväť nových trás, ktoré spájajú najmä Baleárske a Kanárske ostrovy s pevninou.