Nebolo to kvôli súkromnému biznisu na plastickej klinike, na ktorý začiatkom roka upozornil TREND. Dôvodom boli pochybenia pri poskytovaní zdravotnej a ošetrovateľskej starostlivosti. Miestni zdravotníci mali podľa úradu pochybiť hneď na viacerých pracoviskách.

Čo sa dalo, zosobnili

Napríklad na internej klinike na Rastislavovej ulici nesprávne naordinovali a podali liek. Na internej klinike na ulici Trieda SNP dostatočne neposúdili zdravotný stav pri prijímaní pacientky. Na oboch pracoviskách univerzitnej nemocnice bol problém aj s liečbou na gynekologicko-pôrodnických klinikách. Lekári tam nesprávne vyhodnotili nálezy vyšetrení, kvôli čomu nebol zvolený správny postup liečby.

Medzery našli kontrolóri aj pri poskytovaní ošetrovateľskej starostlivosti. Pochybenia odhalili napríklad v súvislosti s polohovaním pacientov, využitím antidekubitárnych pomôcok, ako aj so zabezpečením hygieny či s bezpečnosťou prostredia pacienta. Za to všetko a ešte ďalšie pochybenia úrad vyrubil košickej univerzitnej nemocnici dokopy pokuty za 10 500 eur.

Hovorkyňa zdravotníckeho zariadenia Ivana Stašková hovorí, že sankcie uhradili z peňazí, ktoré mali vyčlenené na prevádzku. Ak sa pochybenie dalo zosobniť, boli čiastky vymáhané od zodpovedných zamestnancov. „Jednotlivé prípady sa tiež riešili na konkrétnom pracovisku podrobnou analýzou, aby sa v budúcnosti zabránilo ich opakovaniu,“ dodala.

Pokuty uložené Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa