Reforma nemocníc neprinesie ich rušenie, ale len transformáciu lôžok. Uviedol to v diskusnej relácii TA3 V politike minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Minister pripomenul, že už v súčasnosti nemocnice zanikajú, deje sa to však živelne. Vďaka reforme sa nemocnice pretransformujú na iné typy. „S reformou nemocníc je spojená aj reforma ambulantnej starostlivosti, lebo tam už nastáva prvý filter pacientov. Všeobecným lekárom treba dať viac kompetencií a možností pracovať s pacientom," dodal Lengvarský.

Na snímke oddelenie pre dlhodobo chorých Univerzitnej nemocnice - Nemocnice svätého Michala Košice, ktoré prešlo rozsiahlou rekonštrukciou. V Košiciach 29. apríla 2021. FOTO TASR - Roman Hance
Neprehliadnite

Ministerstvo predstavilo reformu zdravotníctva, začne s nemocnicami

Zároveň potvrdil, že rezort zdravotníctva naďalej ráta s výstavbou koncovej nemocnice na bratislavských Rázsochách. „Na účely, pre ktoré potrebujeme koncovú nemocnicu, je nemocnica Bory, ktorú stavia finančná skupina, malá. Chceme vo výstavbe našej nemocnice pokračovať, sme však závislí od schválenia finančných prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti," dodal minister.