V nemeckej spolkovej krajine Bavorsko objavili novú mutáciu koronavírusu SARS-CoV-2, informoval v pondelok spravodajský portál Politico s odvolaním sa na miestne média.

Nový variant zistili ešte minulý týždeň u pacientov a personálu v nemocnici v meste Garmisch-Pantenkirchen, píše denník Süddeutsche Zeitung.

KK13 Bergschenhoek - Na snímke zdravotníčka počas hromadného testovania všetkých 62.000 obyvateľov holandského mesta Bergschenhoek po tom, čo sa vyskytlo niekoľko prípadov nového koronavírusu v základnej škole, vrátane 30 prípadov britskej mutácie nového koronavírusu 13. januára 2021. FOTO TASR/AP
Health care workers wait to register, front, and test, rear, residents of Bergschenhoek, Netherlands, in a mass test of all of the municipality's 62,000 inhabitants starting Wednesday, Jan. 13, 2021, f
Neprehliadnite

Holandsko pre šírenie britskej mutácie koronavírusu hovorí o dvoch epidémiách

Clemens Stockklausner, jeden z vedúcich lekárov nemocnice, povedal, že výsledky niektorých testov boli odlišné od variantov vírusu objavených Británii, Juhoafrickej republike či Brazílii.

Vzorky ešte minulý týždeň poslali na vyhodnotenie do berlínskej nemocnice Charité. Predbežné výsledky potvrdili, že ide o novú mutáciu. To, či je tento variant nebezpečnejší alebo nákazlivejší ako pôvodný koronavírus, ešte podľa Politico nie je známe.

Biochemik Pavol Čekan, zakladateľ spoločnosti MultiplexDX, ktorá sa venuje vývoju presnejšej diagnostiky rakoviny.
Neprehliadnite

Slovenskí vedci úspešne dokončili vývoj testu na britskú mutáciu Covid-19

V nemocnici je v súčasnosti 73 osôb nakazených koronavírusom vrátane členov personálu. Nový variant vírusu potvrdili u 35 z nich.