Kantína v hlavnej budove centrály nemeckého koncernu Volkswagen bude po skončení celozávodnej dovolenky ponúkať stravníkom výhradne vegetariánske jedlá.

Milovníci legendárneho currywurstu, ktorý je podľa nemeckých médií medzi zamestnancami automobilky nesmierne obľúbený, ale naň budú môcť chodiť do iných jedální.

Kuchári v jedálni v správnej budove Volkswagen pre zamestnancov zostavili 150 receptov bez mäsa - ide o zeleninové jedlá, cestoviny na mnoho spôsobov či vegetariánske hamburgery. Len občas sa na jedálničku objavia ryby.

O zmenu sa zasadili sami zamestnanci, ktorí si priali viac vegetariánskych a vegánskych pokrmov. Volkswagen sa chce tiež prezentovať ako firma, ktorej záleží na ochrane životného prostredia, píše Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Kantína v závode Volkswagen v Hannoveri už na vegetariánsku stravu prešla skôr, a vraj s úspechom. Prechodom na vegetariánsku kuchyňu Volkswagen nasleduje už niekoľko rokov trvajúci trend, uviedol Nemecký zväz hotelov a reštaurácií (Dehoga).

„Časy, keď sa niektorí k vegetariánskym jedlám správali tak trochu macošsky, sú konečne preč,“ povedal hovorca zväzu.

Zamestnanci centrály, ktorí si obed bez mäsa predstaviť nedokážu, nemusia zúfať, pretože v meste je asi ďalších 30 závodných jedální. V roku 2019, teda pred začiatkom pandémie covidu-19, vyrobila kantína Volkswagenu sedem miliónov currywurstov, klobás s korením karí.

Portál AutoMotorUndSport píše, že originálny currywurst z Volkswagenu, do ktorého je korenie miešané podľa tajnej receptúry, má vlastné výrobné číslo 199 398 500 A, pod ktorým si ho obchodníci môžu objednávať z katalógu koncernu.

Zdroj: DPA