Nemecký predajca kávy a spotrebného tovaru Tchibo
úplne ukončil svoje aktivity v Rusku, a to kvôli ruskému útoku na Ukrajinu.

Hovorca spoločnosti Tchibo dnes agentúre DPA oznámil, že firma už začiatkom júla predala svoj ruský podnik. Ten v Rusku ponúkal výlučne kávové produkty a už krátko po začiatku vojny na Ukrajine dodávky kávy prerušil.

„Praženie kávy Tchibo u zmluvného dodávateľa v Rusku bolo ukončené a všetky marketingové a internetové aktivity zastavené," uviedol hovorca.

Firma Tchibo zamestnáva po celom svete viac ako 11-tisíc ľudí a jej ročný obrat presahuje tri miliardy eur. Firma je podľa svojich vlastných údajov lídrom na trhoch s praženou kávou v Nemecku, Rakúsku, Česku a Maďarsku.

Ďalšie dôležité správy

KK5 Bremerhaven - Na archívnej snímke z 16. mája 2019 kontajnery v prístave v nemeckom Bremerhavene. Vývoz Nemecka klesol v apríli 2020 medziročne o vyše 31 %. Uviedol to nemecký štatistický úrad Destatis s tým, že ide o najväčší medziročný pokles exportu od začatia evidovania príslušných údajov v roku 1950. FOTO TASR/AP
FILE - In this Thursday, May 16, 2019 file photo, containers are stored in the free harbor in Bremerhaven, Germany. Official data show that German exports plunged by nearly a qu
Neprehliadnite

Nemecký export do Ruska v prvom polroku klesol o 34,5 percenta