Informoval o tom server denníka Bild. Polícia však dosiaľ tieto informácie úradne nepotvrdila. Podľa niektorých zdrojov bolo pri incidente zranených 25 ľudí slzným plynom.

Muž so strelnou zbraňou a nábojovým pásom vošiel do kina v obci neďaleko porýnskeho Mannheimu krátko po 15:00 SELČ.

Podľa serveru denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung mal na tvári masku a najmenej štyrikrát vystrelil. Podľa Bildu po výstreloch utiekli z kina desiatky kričiacich ľudí a muž sa zabarikádoval v sále.

Na miesto dorazili špeciálne policajné jednotky z Frankfurtu nad Mohanom a okolie kina uzavreli. Motív činu polícia zatiaľ nepozná, nevylučuje pokus o lúpežné prepadnutie ani politicky motivovanú kriminalitu.

V nemeckom kine strieľal ozbrojenec, polícia ho zneškodnila

Obkľúčené kino zásahovými jednotkami Zdroj: SITA/AP

Aktualizované: 23. jún, 19:20 h

Rukojemnícka dráma nemala podľa prvých odhadov bezpečnostných zložiek teroristické pozadie. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s tým, že experti predpokladajú o zamaskovanom ozbrojencovi, ktorého polícia zastrelila, že išlo o zmäteného osamelého páchateľa.

Motív jeho činu zostáva zatiaľ nejasný. Do úvahy prichádza tak nevydarený pokus o lúpež, ako aj politicky alebo ideologicky motivovaný čin, špekulujú nemecké médiá.

Hovorkyňa polície medzičasom potvrdila, že žiadny z rukojemníkov neutrpel pri zásahu bezpečnostných zložiek zranenia.

Zamaskovaný muž prišiel do komplexu, štyrikrát vystrelil do vzduchu z dlhej strelnej zbrane a vzal viacerých rukojemníkov. Na sebe mal aj pás s nábojmi. Alarmovaní policajti z elitnej jednotky ho po krátkom čase zneškodnili. Oficiálne to potvrdil na pôde Krajinského snemu vo Wiesbadene hesenský krajinský minister vnútra Peter Beuth. Podľa jeho slov zatiaľ nie je zrejmé, či zbraň, ktorú mal útočník, bola pravá.

V nemeckom kine strieľal ozbrojenec, polícia ho zneškodnila

Uzavreté okolie kina Zdroj: SITA/AP

Informácie o počte zranených stále nie sú ani potvrdené, ani konkrétnejšie. Pôvodné informácie hovorili o najmenej 25 zranených v dôsledku dráždivého plynu, medzičasom sa však spomína až 50 zranených návštevníkov kina, polícia však tieto údaje lokálnych médií nepotvrdila, ani nevyvrátila.