Nemecká strana Zelených v pondelok oznámila, že schválila dohodu o vytvorení vládnej koalície so Sociálnodemokratickou stranou Nemecka (SPD) a Slobodnou demokratickou stranou (FDP). Informovala o tom agentúra AP.

Generálny tajomník Zelených Michael Kellner povedal, že koaličnú dohodu podporilo 86 percent z členov strany, ktorí sa zúčastnili na hlasovaní. SPD a FDA novú koaličnú dohodu schválili na svojich zjazdoch počas uplynulého víkendu.

JB 2 Stralsund - Kandidát konzervatívneho bloku CDU/CSU na post nového nemeckého kancelára, predseda nemeckej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a premiér spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko Armin Laschet (vpravo) a nemecká kancelárka Angela Merkelová počas spoločnej predvolebnej kampane v nemeckom meste Stralsund 21. septembra 2021. Parlamentné voľby v Nemecku sa uskutočnia v nedeľu 26. septembra. FOTO TASR/AP

Armin Laschet, chairman of the German Christian Democratic Union (CDU) and
Neprehliadnite

Ešte nikdy nebolo takou „tipovačkou“, ako sa sformuje nová nemecká vláda

Táto trojica strán 24. novembra predstavila koaličnú dohodu budúceho nemeckého vládneho kabinetu. Olaf Scholz vo funkcii po 16 rokoch nahradí dosluhujúcu šéfku spolkovej vlády Angelu Merkelovú z Kresťanskodemokratickej únie (CDU).

JB 26 Štrasburg - Europoslanci počas debaty na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu v Štrasburgu 20. októbra 2021 k prípravám na zasadnutie Európskej rady 21.-22. októbra 2021. FOTO TASR/AP

Members of the European Parliament attend a debate during a plenary session at the European Parliament in Strasbourg, eastern France, Wednesday, Oct. 20, 2021, on preparations for the European Council meeting of October 21-22, 2021. (Frederick Florin, Pool via AP)
Neprehliadnite

Nemecko získalo podporu štyroch krajín na vytvorenie síl rýchlej reakcie EÚ

Olaf Scholz (63) pôsobil v rokoch 2007 – 2009 v Merkelovej prvej koaličnej vláde ako minister práce a sociálnych vecí; v roku 2018 prevzal úrad vicekancelára a ministra financií.

KK24 Berlín - Na snímke kandidát na nemeckého kancelára zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) a nemecký minister finacií Olaf Scholz prichádza na predstavenie koaličnej dohody budúcej nemeckej vlády 24. novembra 2021 v Berlíne. Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), Zelení a Slobodná demokratická strana (FDP) predstavia  koaličnú dohodu budúcej nemeckej vlády v stredu popoludní o 15.00 h SEČ na tlačovej konferencii v Berlíne. Stane sa tak osem týždňov po tom, čo sa v krajine konali p
Neprehliadnite

Nemecko napumpuje viac ako 50 miliárd eur do klimatického fondu