Počet potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu v Nemecku sa za uplynulý deň zvýšil o 638 a dosiahol 177 850. Vyplýva to z najnovších údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI) k sobotňajšiemu ránu, informovala agentúra Reuters.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (uprostred), hlavný hygienik SR Ján Mikas (vľavo) a generálny riaditeľ bezpečnostnej spoločnosti ESET Richard Marko (vpravo) s diagnostickým kitom pre 500 testov na COVID -19  počas tlačovej konferencie na tému: 100-tisíc slovenských testov na koronavírus sa stalo realitou - úspech slovenských vedcov a inovatívnych firiem, v Bratislave 15. mája 2020. FOTO TASR – Dano Veselský
Neprehliadnite

V piatok na Slovensku pribudol jeden prípad nákazy novým koronavírusom

V krajine za posledných 24 hodín zaznamenali tiež ďalších 42 úmrtí v dôsledku koronavírusovej choroby COVID-19. Celkový počet ľudí, ktorí tomuto ochoreniu v Nemecku podľahli, tým stúpol na 8 216.

V oboch týchto údajoch ide o nárast v porovnaní s predošlým dňom. RKI, ktorý je nemeckým spolkovým ústavom pre kontrolu a prevenciu chorôb, v piatok ráno hlásil 460 nových infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2 a 27 úmrtí.