Nemecko v piatok privítalo „historickú" dohodu medzi Izraelom a Spojenými arabskými emirátmi (SAE), na základe ktorej židovský štát odloží anexiu území v Predjordánsku. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie nemeckého ministra zahraničných vecí Heika Maasa.

Normalizácia vzťahov medzi oboma krajinami je významným príspevkom k mieru v tejto oblasti," povedal nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas. Izrael v rámci tejto dohody súhlasil s tým, že „pozastaví" plány na pripojenie židovských osád a ďalších území v okupovanom Predjordánsku. Dosiahnutie prelomovej dohody oznámil vo štvrtok na Twitteri americký prezident Donald Trump, pričom zverejnil aj príslušné spoločné vyhlásenie Spojených štátov, SAE a Izraela.

KK7 Jeruzalem - Moslimské ženy s ochrannými rúškami na tvári kráčajú okolo postera izraelského premiéra Benjamina Netanjahua 19. júla 2020 v Jeruzaleme.  V Jeruzaleme pokračoval v nedeľu súdny proces s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom, ktorý je obvinený z podvodu, prijímania úplatkov a zneužitia dôvery, píše agentúra AP. Netanjahu sa na jeruzalemskom súde neukázal. FOTO TASR/AP
Muslim women wear face masks to help protect themselves from the coronavirus, walk past a poster hung by sup
Neprehliadnite

Irán odsúdil dohodu medzi Izraelom a Arabskými Emirátmi

Dohodu medzi Izraelom a SAE už odsúdili Turecko, Palestínčania a Irán. Iránske ministerstvo zahraničných vecí ju označilo za „strategickú hlúposť".